Поради

Порада №3: Як обрати дату та час фотосесії

Як обрати дату та час фотосесії

Зазвичай я запитую у клієнтів, які дні їм більше всього підходять - будні чи вихідні. Якщо ми вирішили знімати з денним світлом, в студії чи вдома, тоді це досить невеликий проміжок часу вдень, приблизно з 10 ранку до 2 годин дня, взимку коротше, тому що світла мало і він тьмяний, особливо в похмурі дні.
Для студійного світла час не має значення, а отже, можна знімати і вечорами.
Для зйомок на природі в літній час я зазвичай рекомендую час ближче до заходу, у фотографів це називається "золотий час", насправді приблизно годину до заходу сонця і майже годину після.
Але в будь-якому випадку, влітку в сонячний день зйомку краще починати не раніше 16 годин дня, інакше буде спекотно, і сонце буде занадто яскравим, давати чорні тіні на обличчі. У хмарний або похмурий день можна знімати в будь-який час.
А тепер весь це вдалий час для зйомок по світлу треба поєднувати з вашим графіком, і особливо з розпорядком дня вашого малюка або декількох дітей.
Для дитячої зйомки найкращий час, зазвичай, після денного сну (і їжі). Тоді у маленьких дітей більше шансів на гарний настрій і усміхненість.
Для дорослих це теж може бути актуально. Наприклад, хтось з ранку не готовий посміхатися і розмовляти, а для когось це саме бадьорий і свіжий час для фотосесії. Звичайно, ви, як батьки, знаєте своїх дітей найкраще, тому підкажіть фотографу зручний для вас час для зйомки.
Бачите, як багато нюансів потрібно врахувати при підготовці до фотосесії.
В результаті, коли всі три параметри збігаються - графік фотографа, гарне освітлення та Ваш розпорядок - у вас є дата та час для фотосесії.
Тепер можна подумати про зовнішній вигляд всіх учасників фотосесії.
Made on
Tilda